جزئیات اعلام نتیجه و انتخاب رشته کنکور سراسری اعلام شد

Print Friendly, PDF & Email

براساس  اطلاعیه سازمان سنجش، نتیجه اولیه آزمون در روز چهار‌شنبه ۱۶ مرداد ماه ۹۸ به صورت کارنامه بر روی پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی «پذیرش با آزمون» در این آزمون شوند، لازم است برای مشاهده دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی «شماره ۲» آزمون سراسری سال ۹۸ و انجام مراحل انتخاب رشته به نکات ذیل توجه کنند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی «دفترچه شماره ۲» هر یک از گروه‌های آزمایشی مربوط «شامل رشته‌های پذیرش با آزمون» از روز پنجشنبه مورخ ۱۷ مرداد ماه بر روی پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار داده می‌شود و برای تمام داوطلبان از تاریخ مذکور قابل مشاهده و دریافت است.

هر یک از داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و یا زبان‌های خارجی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی ذیربط را از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان دریافت کنند.

بخش پیوست‌های دفترچه راهنمای انتخاب رشته شامل شرایط و ضوابط مؤسسات خاص و همچنین نشانی و ضوابط و شرایط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی نیز در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان قرار دارد که به داوطلبان توصیه می‌شود برای انتخاب رشته و اطلاع از ضوابط و شرایط مؤسسات نسبت به مطالعه این بخش از طریق سایت سازمان اقدام کنند.

تمام داوطلبان می‌بایست پس از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و بخش پیوست‌های دفترچه راهنما، کد رشته‌های تحصیلی مورد علاقه خود را مشخص کرده و از روز یکشنبه ۲۰ مرداد ماه تا روز پنجشنبه ۲۴ مرداد ماه به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج کنند.

پذیرش در رشته محل‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده در سال ۱۳۹۸ به صورت جدا از رشته محل‌های با آزمون و مستقل از این مرحله با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و با ملاک معدل کتبی دیپلم با توجه به نوع دیپلم داوطلب و رشته انتخابی وی انجام می‌شود.

داوطلبان متقاضی «اعم از اینکه در آزمون سراسری ثبت نام کرده یا نکرده و یا در جلسه آزمون حاضر و یا غایب بوده اند» می‌توانند با مراجعه به سامانه پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی مندرج در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان که از ۲۰ اسفند ماه ۹۷ فعال شده و تا ۲۸ شهریور ماه ۹۸، مهلت ثبت نام وجود خواهد داشت با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای مربوط نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته در رشته‌های پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی از تاریخ ۱۷ بهمن ماه ۹۷ در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به همراه اطلاعیه‌های اصلاحی آن قرار گرفته است؛ لذا کد رشته محل‌های مربوط به پذیرش براساس سوابق تحصیلی در دفترچه راهنمای شماره «۲» که در ۱۷ مرداد ماه منتشر می‌شود درج نخواهد شد.

سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی این سازمان به منظور راهنمایی و کمک به داوطلبان در انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ «رشته‌های پذیرش با آزمون» از اوایل هفته آینده از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است، ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ شامل مطالب مفید و کاربردی درباره انتخاب رشته از جمله تشریح محتوای کارنامه آزمون، آشنایی با بومی گزینی، انواع سهمیه ها، استفاده از انتخاب رشته مجازی و نکته‌های مهم در انتخاب رشته اصلی تدوین و در اواخر این هفته منتشر می‌شود. مطالعه این ویژه نامه به داوطلبان، والدین و مشاوران توصیه می‌شود.

ممکن است بپسندید...